Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

95-200 Pabianice, ul. Jana Pawła II 68

Tel. 42 22 53 500, e-mail:pcmnzoz@pcmnzoz.pl

Aktualny informator prasowy PCM - informacje, wiadomości, ważne wydarzenia - zapraszamy do lektury.

PULS SZPITALA

e-Rejestracja - system zdalnego dostępu do danych pacjenta i umawiania wizyt w poradniach specjalistycznych. W celu skorzystania z systemu prosimy w następnym kroku zaakceptować połączenie jako zaufane.

Umów wizytę on-line.

e-Laboratorium - system zdalnego dostępu do wyników badań laboratoryjnych.

Sprawdź wyniki on-line.

  • Pakiet onkologiczny

Międzynarodowy Festiwal MUZYKA ŚWIATA (7-22 października 2017) to artystyczno-edukacyjny projekt skierowany do wszystkich tych, którzy lubią muzykę poważną.

W tym roku impreza odbywa się już w Pabianicach po raz ósmy. Nowością są festiwalowe wydarzenia towarzyszące koncertom - PABIANADA. Jedno z takich wydarzeń odbywać się będzie w naszym szpitalu (szczegóły na plakacie). Wraz z organizatorką i pomysłodawczynią Festiwalu panią Magdaleną Hudzieczek - Cieślar zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie na koncert.

PCM muzyka swiata  plakat festiwal 

Pomysłodawczynią, inicjatorką oraz organizatorką tego festiwalu jak i innych muzycznych przedsięwzięć jest Magdalena Hudzieczek-Cieślar – sopranistka, absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego w Akademii Muzycznej w Katowicach. Kiedy przybyła do Pabianic w 1996 roku, po raz pierwszy zobaczyła niewielki w kształcie rotundy, ewangelicki kościół. Zrodziła się u niej myśl, że w tej urokliwej neoklasycznej świątyni mogłaby rozbrzmiewać muzyka dla wszystkich mieszkańców Pabianic. Początkowo organizowała wiosenno – letnie okolicznościowe koncerty. Potem pojawił się muzyczny pomysł, aby zorganizować cykliczne koncerty muzyki poważnej. Marzenie to spełniła w 2002 roku po zakończeniu termorenowacji i generalnego remontu wnętrza zabytkowego kościoła. I tak od roku 2002 w Kościele Ewangelicko-Augsburskim św. Piotra i św. Pawła w Pabianicach zagościły koncerty w ramach cyklu „Muzyczna Niedziela” w Pabianicach. Była to pierwsza, cykliczna impreza wpisana w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta, która oferowała mieszkańcom regularne i bezpłatne spotkania z muzyką poważną. Pomysł ten zyskał swych stałych i wiernych melomanów, dla których ten comiesięczny wieczór stał się rytuałem i był radośnie oczekiwany. Wraz z nim pojawiło się kolejne muzyczne marzenie, które udało się jej zrealizować… przekształciła „Muzyczną Niedzielę” w Międzynarodowy Festiwal i tak właśnie od 2007 roku rozbrzmiewa MUZYKA ŚWIATA. Koncerty festiwalowe są – dla społeczności miasta, powiatu, całego regionu łódzkiego jak i dla melomanów, którzy docierają z miast innych województw – doskonałą okazją do bezpłatnego obcowania ze sztuką na bardzo dobrym poziomie. Koncerty z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Podczas październikowych wieczorów można usłyszeć zaproszonych rodzimych i zagranicznych artystów z różnych kontynentów i wsłuchać się w muzyczne brzmienie świata.
„(…) Pamiętam swoje marzenia i próby przekształcenia ich w rzeczywistość np. „Muzycznej Niedzieli” w Pabianicach, która stała się pierwszą, cykliczną imprezą wpisaną w kalendarz wydarzeń naszego miasta. Początki realizacji tego pomysłu nie były łatwe i wymagały z mojej strony różnych działań, aby marzenie mogło się urzeczywistnić. W efekcie, starania te zaowocowały kilkuletnimi, regularnymi spotkaniami z muzyką poważną i sprawiły, że pojawiło się kolejne marzenie, aby forma tych koncertów przerodziła się w Międzynarodowy Festiwal. Pomysł ten udało się zrealizować jako „Muzyka Świata”, który cieszy nas od 6-u lat, ciągle się rozwija i przyciąga coraz więcej melomanów, także spoza Pabianic. Festiwal pozwala nie tylko na kontakt z samą muzyką i estetycznymi doznaniami, ale oferuje również więź z drugim człowiekiem w artystycznym wymiarze. Spotkanie i rozmowy na temat wrażeń wyniesionych ze słuchania muzyki dają radość i bywa, że skłaniają też do budowania nowych, wzajemnych relacji. Muzyka zatem staje się bodźcem i płaszczyzną wielu pozytywnych reakcji i działań.” (2014)