Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

95-200 Pabianice, ul. Jana Pawła II 68

Tel. 42 22 53 500, e-mail:pcmnzoz@pcmnzoz.pl

Aktualny informator prasowy PCM - informacje, wiadomości, ważne wydarzenia - zapraszamy do lektury.

PULS SZPITALA

e-Rejestracja - system zdalnego dostępu do danych pacjenta i umawiania wizyt w poradniach specjalistycznych. W celu skorzystania z systemu prosimy w następnym kroku zaakceptować połączenie jako zaufane.

Umów wizytę on-line.

e-Laboratorium - system zdalnego dostępu do wyników badań laboratoryjnych.

Sprawdź wyniki on-line.

  • Pakiet onkologiczny

W dniu 9 sierpnia 2017 roku przedstawiciel firmy Schiller Poland Sp. z o.o. przekazał w darze
od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
system do monitorowania i analizy EKG metodą Holtera.

 

DSC 1335
Aparatura trafiła na oddział Dziecięcy bezpośrednio do rąk pani ordynator dr n. med. Doroty Kardas - Sobantki oraz lekarzy pracujących w oddziale.

Przekazany sprzęt składa się z następujących elementów:
- stacja komputerowa z oprogramowaniem,
- dwa rejestratory.
Ambulatoryjne monitorowanie EKG metodą Holtera jest nieinwazyjnym badaniem o potwierdzonej przydatności w diagnostyce schorzeń układu krążenia. Dzięki wprowadzeniu nowych analiz możliwych do zastosowania w czasie badania holterowskiego, metoda ta stała się przydatna również w ocenie rokowania, zwłaszcza pacjentów z chorobą niedokrwienną serca. Dzięki tej metodzie można rozpoznać napadowe, krótkotrwałe zaburzenia rytmu serca, które mogą być niewykrywalne w pojedynczym badaniu EKG.
Przekazana od WOŚP aparatura posłuży do wykrywania arytmii serca u małych pacjentów Pabianickiego Centrum Medycznego oraz będzie niezastąpiona w diagnostyce i leczeniu zaburzeń rytmu serca.
W tym roku Oddział Dziecięcy wzbogacił się ponadto w pulsoksymetr (Nellcor P.S.M.S.P.) oraz Holter ciśnieniowy (BTL Cardio Point ABMP II). Sprzęt został zakupiony ze zbiórki prowadzonej podczas XXIV Finału Wielkiej Orkiestry.
W imieniu naszych pacjentów oraz własnym życzymy Fundacji aby grała do końca świata i o jeden dzień dłużej oraz serdecznie dziękujemy!