Dokumenty niezbędne do przyjęcia do Szpitala:
Przyjęcia planowe:
- Skierowanie wystawione przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, a także lekarzy specjalistów, którzy mają umowę z NFZ lub prowadzą prywatną praktykę lekarską
- Dowód osobisty (nr PESEL)
Przyjęcia nagłe:
- W stanach bezpośredniego zagrożenia życia lub porodu nie jest wymagane skierowanie na leczenie.
- Osoba przyjęta na leczenie w trybie nagłym powinna przedstawić dowód uprawniający do korzystania z bezpłatnych świadczeń służby zdrowia w czasie pobytu w Szpitalu (jeśli przebywa w Szpitalu - nie później niż w terminie 14 dni od dnia przyjęcia). A jeśli przedstawienie ww. dowodu nie jest możliwe należy go przedstawić najpóźniej do 7 dni od daty zakończenia udzielania świadczeń (wypisu ze Szpitala).
Niedostarczenie dokumentu w wyżej wymienionych terminach może skutkować obciążeniem pacjenta kosztami udzielonego świadczenia!
Inne potrzebne dokumenty:
- Książeczka ciążowa (karta przebiegu ciąży) – dotyczy ciężarnych
- Wszystkie wyniki badań przeprowadzonych w okresie ciąży – dotyczy ciężarnych
- Opisy ewentualnych konsultacji (kardiologicznej, stomatologicznej, internistycznej, itp.)
- Pełna dokumentacja medyczna z poprzednich pobytów w szpitalu
- Opcjonalnie lista przyjmowanych lekarstw
Przydatne przybory i rzeczy osobiste:
Pacjenci, którzy zostali skierowani do leczenia planowego w Szpitalu powinni zabrać ze sobą:
- Osobiste przybory toaletowe
- Sztućce i kubek
- Koszulę nocną lub piżamę, szlafrok
- Ręczniki (min. dwa)
- Bieliznę
- Pantofle lub klapki kąpielowe
- Przyjmowane leki
Dzieci przyjmowane do Szpitala mogą mieć swoje ubranka i pampersy po uzgodnieniu z personelem Oddziału Dziecięcego i Oddziału Neonatologicznego z Patologią Noworodków.
Pacjentki do porodu mogą zabrać ze sobą wyprawkę niemowlęcą (Szpital zapewnia wszystkie niezbędne rzeczy dla noworodka).
W przypadku przyjęcia do Szpitala Pacjenta w stanie nagłym (zagrożenia zdrowia i życia), wyżej wymienione rzeczy osobiste powinny zostać dostarczone Pacjentowi przez rodzinę lub opiekuna faktycznego, w jak najszybszym czasie.
Przydatne informacje:
- Nazwa, adres oraz NIP pracodawcy,
- NIP oraz PESEL własny,
- Nazwa, adres oraz NIP pracodawcy ojca dziecka – dotyczy m.in. ciężarnych,
- Dokładne dane (imię, nazwisko, adres, telefon) osoby, której udzielane bedą informacje o stanie zdrowia i przebiegu leczenia Pacjenta
- Dokładne dane (imię, nazwisko, adres, telefon) osoby, którą należy powiadomić w razie konieczności.
Pacjent powinien oddać do przechowania w szpitalnym Depozycie Ubrań odzież i obuwie wyjściowe lub przekazać je rodzinie.
Pieniądze i przedmioty wartościowe Pacjent może złożyć w Depozycie Szpitala i otrzymać je za pokwitowaniem w dniu wypisu.
Pacjent nieprzytomny, bez kontaktu słowno-logicznego ma zabezpieczony depozyt obligatoryjnie przez upoważniony personel medyczny.
Szpital nie odpowiada za przedmioty wartościowe i pieniądze zatrzymane przez Pacjenta, nie przekazane do Depozytu Szpitala.