Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

95-200 Pabianice, ul. Jana Pawła II 68

Tel. 42 22 53 500, e-mail:pcmnzoz@pcmnzoz.pl

Aktualny informator prasowy PCM - informacje, wiadomości, ważne wydarzenia - zapraszamy do lektury.

PULS SZPITALA

e-Rejestracja - system zdalnego dostępu do danych pacjenta i umawiania wizyt w poradniach specjalistycznych. W celu skorzystania z systemu prosimy w następnym kroku zaakceptować połączenie jako zaufane.

Umów wizytę on-line.

e-Laboratorium - system zdalnego dostępu do wyników badań laboratoryjnych.

Sprawdź wyniki on-line.

  • Pakiet onkologiczny

Oddział Położniczo – Ginekologiczny Pabianickiego Centrum Medycznego odgrywa bardzo istotną rolę w opiece medycznej nad kobietą. Zakres działalności oddziału jest szerokim spektrum udzielanych świadczeń zdrowotnych dla kobiet nie tylko z powiatu pabianickiego. Przyjmujemy pacjentki wymagające hospitalizacji, zarówno we wczesnej ciąży, w terminie okołoporodowym oraz pacjentki z problemami ginekologicznymi. Zapewniamy kompleksową opiekę kobietom oczekującym potomstwa, od pierwszych chwil ciąży, aż do momentu rozwiązania skupiając całą uwagę na naszych pacjentkach, ich komforcie psychicznym oraz stworzeniu przyjaznej atmosfery podczas hospitalizacji.

Opieka nad przebiegiem ciąży oraz porodu odbywa się w komfortowych warunkach dla pacjentek, pod stałym nadzorem wysoko wykwalifikowanego i doświadczonego  personelu medycznego, który zapewnia przede wszystkim bezpieczeństwo mamie i jej dziecku. Realizujemy wypracowane Standardy Opieki Okołoporodowej jednocześnie  wdrażając nowoczesne metody i techniki porodowe, które dostosowane są do indywidualnych potrzeb pacjentki, z możliwością łagodzenia bólu porodowego pod czujnym okiem doświadczonego personelu położniczego i anestezjologicznego.

127090128 412596419877629 8080686952241660389 n

W oddziale standardem jest system rooming-in, tzn. dziecko przebywa stale z mamą, a wszystkie czynności pielęgnacyjne, badania lekarskie odbywają się w jej obecności, zapewniając tym samym nieprzerwany kontakt z dzieckiem od chwil jego urodzenia. Wspieramy Mamy. Radzimy jak prawidłowo rozwijać i utrzymywać laktację. Przedstawiamy techniki prawidłowego przystawiania noworodka do piersi. Uczymy wszystkich czynności przy dziecku przy pomocy skoordynowanej współpracy wysoko wykwalifikowanego personelu położniczego i neonatologicznego.

Wyróżnia nas pełen empatii, wysoko wykwalifikowany personel medyczny, który nieustannie dokształca się na różnych polach, służąc nie tylko wszelką wiedzą oraz pomocą, ale cennym doświadczeniem, stawiając na indywidualne podejście dla każdej pacjentki. W zakresie ginekologii Oddział Ginekologiczno – Położniczy oferuje pełną diagnostykę ginekologiczną z wykorzystaniem tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego przy wsparciu i współpracy z Zakładu Diagnostyki Obrazowej Pabianickiego Centrum Medycznego. W oparciu o pełną diagnostykę przedoperacyjną wykonujemy wysokospecjalistyczne zabiegi operacyjne. Aktualnie we współpracy z autorytetami, specjalistami  ginekologii onkologicznej poszerzyliśmy ofertę Oddziału o możliwość operacyjnego leczenia pacjentek z chorobami nowotworowymi jajnika, szyjki macicy i trzonu macicy. Od września pierwsze pacjentki poddane zostały radykalnym operacjom onkologicznym i aktualnie kontynuują leczenie uzupełniające w Ośrodku  Onkologicznym. Nastawiamy się na ewolucję oddziału, realizując zakup nowego laparoskopu, zwiększymy możliwości w zakresie leczenia małoinwazyjnego, które skróci czas pobytu pacjentek w oddziale i przyspieszy ich rekonwalescencję po operacji. W obliczu trudnej sytuacji epidemicznej w Polsce Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o. zaprasza wszystkie wymagające tego pacjentki  do skorzystania z fachowej i profesjonalnej opieki zdrowotnej.

126990248 244215940525962 5292346114413260059 n