Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

95-200 Pabianice, ul. Jana Pawła II 68

Tel. 42 22 53 500, e-mail:pcmnzoz@pcmnzoz.pl

Aktualny informator prasowy PCM - informacje, wiadomości, ważne wydarzenia - zapraszamy do lektury.

PULS SZPITALA

e-Rejestracja - system zdalnego dostępu do danych pacjenta i umawiania wizyt w poradniach specjalistycznych. W celu skorzystania z systemu prosimy w następnym kroku zaakceptować połączenie jako zaufane.

Umów wizytę on-line.

e-Laboratorium - system zdalnego dostępu do wyników badań laboratoryjnych.

Sprawdź wyniki on-line.

  • Pakiet onkologiczny

11 lutego obchodzić będziemy już po raz XXVII Światowy Dzień Chorego. Święto ustanowił Jan Paweł II dnia 13 maja 1992 r. w liście do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady Duszpasterstwa Pracowników Służby Zdrowia - kard. Fiorenzo Angeliniego. Wyznaczył wówczas jego datę na 11 lutego - wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Mottem tegorocznych obchodów jest cytat z Ewangelii wg św. Mateusza - “Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”. W tegorocznym orędziu papież Franciszek mówi: „Opieka nad chorymi wymaga profesjonalizmu i czułości, bezinteresownych gestów, niezwłocznych i prostych, jak zwyczajny dotyk, poprzez które daje się odczuć drugiemu, że jest “ważny”.”

plakat

Tegoroczne święto w Pabianickim Centrum Medycznym objęli swoim patronatem pracownicy apteki szpitalnej. Już od samego rana rozpoczną oni warsztaty pn. „Bezpieczna farmakoterapia” skierowane do rodziców naszych najmłodszych pacjentów z oddziału Dziecięcego. Spotkają się również z pacjentami Przychodni POZ, a od godziny 11 w holu głównym odbędzie się prezentacja połączona z degustacją herbatek ziołowych, które dostępne będą także w sprzedaży w Bufecie Erka. O godzinie 13 zaplanowano kolejne warsztaty z bezpiecznej farmakoterapii – tym razem skierowane do pacjentów Pabianickiego Centrum Rehabilitacji. W pozostałych oddziałach spotkania z pacjentami odbędą się w kolejnych dniach.

Msza święta w intencji chorych odprawiona zostanie w kaplicy szpitalnej 16 lutego o godzinie 15.30