Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

95-200 Pabianice, ul. Jana Pawła II 68

Tel. 42 22 53 500, e-mail:pcmnzoz@pcmnzoz.pl

Aktualny informator prasowy PCM - informacje, wiadomości, ważne wydarzenia - zapraszamy do lektury.

PULS SZPITALA

e-Rejestracja - system zdalnego dostępu do danych pacjenta i umawiania wizyt w poradniach specjalistycznych. W celu skorzystania z systemu prosimy w następnym kroku zaakceptować połączenie jako zaufane.

Umów wizytę on-line.

e-Laboratorium - system zdalnego dostępu do wyników badań laboratoryjnych.

Sprawdź wyniki on-line.

  • Pakiet onkologiczny

Kolorowo i estetycznie zrobiło się w Poradni Alergologicznej dla Dzieci. W połowie marca zakończył się generalny remont pomieszczeń poradni, która oprócz świeżo pomalowanych ścian i nowej wykładziny zyskała nowe medyczne meble i sprzęt oraz kącik z zabawkami dla małych pacjentów.
Ponadto dzięki współpracy z grupą młodych artystów z Sekcji Plastycznej Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach, ściany poradni ozdobiły bajecznie kolorowe postaci zwierząt. Młode artystki pod kierunkiem instruktora - Pana Sławomira Łuczyńskiego wykonały trzy prace. Są to: „Piesek” Elizy Skibińskiej, „Kotek” Laury Kazimierczak oraz „Papuga” Natalii Kupisiak. Prace plastyczne przekazała na ręce kierownika Przychodni Specjalistycznej dr Jacka Marynowskiego, dyrektor MOK w Pabianicach, Pani Maria Wrzos - Meus.

DSC 5014  DSC 5015 
DSC 5005  

Wyremontowaną poradnią zawładnął swoisty wdzięk, którego głównym atutem jest spokojna harmonia podszyta nutką dziecięcej fantazji. Obrazki kojarzą się wszystkim pozytywnie.
- Ich obecność pozwala na ocieplenie i przełamanie monotonii, jaka była tu wcześniej – mówi dr n. med. Dorota Kardas - Sobantka – specjalista pediatra i alergolog.
Mam nadzieję, że zmiany przypadną do gustu małym pacjentom i pomogą im, choć na chwilę oderwać swoje myśli od choroby, dzieciom łatwiej będzie zapomnieć o dyskomforcie związanym z badaniem i testami na alergię – dodaje pani doktor.
Naszym marzeniem jest, aby z czasem kolorowe motywy pojawiły się stopniowo również na ścianach poczekalni i w salach Oddziału Dziecięcego. Taka aranżacja znacznie umila czas spędzony w ośrodku zdrowia, tym bardziej, że te śliczne obrazki są dziełem nie artystów plastyków, a uzdolnionej pabianickiej młodzieży.
Serdecznie dziękujemy za wielkie zaangażowanie i piękny prezent. Wyrażamy nadzieję, iż w znacznej części, dzięki pracom młodych zdolnych plastyków nasi pacjenci będą mogli wrócić do zdrowia.