Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

95-200 Pabianice, ul. Jana Pawła II 68

Tel. 42 22 53 500, e-mail:pcmnzoz@pcmnzoz.pl

Aktualny informator prasowy PCM - informacje, wiadomości, ważne wydarzenia - zapraszamy do lektury.

PULS SZPITALA

e-Rejestracja - system zdalnego dostępu do danych pacjenta i umawiania wizyt w poradniach specjalistycznych. W celu skorzystania z systemu prosimy w następnym kroku zaakceptować połączenie jako zaufane.

Umów wizytę on-line.

e-Laboratorium - system zdalnego dostępu do wyników badań laboratoryjnych.

Sprawdź wyniki on-line.

  • Pakiet onkologiczny

W niedzielę Kościół będzie obchodzić XXVI Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w parafiach i szpitalach będą odbywały się specjalne nabożeństwa połączone z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych. 

Tegoroczne orędzie papieskie na ten dzień zatytułowane zostało: Mater Ecclesiae: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja”. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27).
26 dz chorego
Każdego roku 11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 r. w 11-stą rocznicę zamachu na Jego życie a 75-tą Objawień Fatimskich. Ojciec Św. wyznaczył wówczas datę 11 lutego na obchody Światowego Dnia Chorego.
W 2018 r. obchody Światowego Dnia Chorych odbywają się już po raz dwudziesty szósty. Papież Franciszek, jako temat tegorocznego orędzia wybrał słowa Chrystusowego Testamentu z Krzyża: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27). Głównymi celami tego specjalnie ustanowionego dnia jest zapewnienie chorym lepszej opieki, dowartościowanie ich w sferze ludzkiej a przede wszystkim duchowej. Celem obchodów jest objęcie modlitwą wszystkich cierpiących, zarówno duchowo, jak i fizycznie i zwrócenie uwagi świata na ich potrzeby oraz dostrzeżenie tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca towarzyszą chorym i cierpiącym.