Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

95-200 Pabianice, ul. Jana Pawła II 68

Tel. 42 22 53 500, e-mail:pcmnzoz@pcmnzoz.pl

Aktualny informator prasowy PCM - informacje, wiadomości, ważne wydarzenia - zapraszamy do lektury.

PULS SZPITALA

e-Rejestracja - system zdalnego dostępu do danych pacjenta i umawiania wizyt w poradniach specjalistycznych. W celu skorzystania z systemu prosimy w następnym kroku zaakceptować połączenie jako zaufane.

Umów wizytę on-line.

e-Laboratorium - system zdalnego dostępu do wyników badań laboratoryjnych.

Sprawdź wyniki on-line.

  • Pakiet onkologiczny

Mamy nadzieję, że już w  styczniu 2018 roku rozpocznie swoją działalność nowy oddział - będzie to Oddział Gastroenterologiczny Leczenia Jednego Dnia. Nasza jednostka zawrze na jego prowadzenie kontrakt z Narodowm Funduszem Zdrowia.  W oddziale znajdzie się 10 łóżek. Jego lokalizacja to dotychczas niezagospodarowane, wyremontowane skrzydło 2 piętra, w sąsiedztwie Specjalistycznej Pracowni Endoskopii. Kierowanie oddziałem powierzono doktor Justynie Kotynia - specjalistce gastroenterologii.  

gastroenter

Oddział  Gastroenterologiczny posiada bogatą bazę diagnostyczno-leczniczą. Ppodczas pobytów szpitalnych można będzie diagnozować i leczyć pacjentów, łącznie z  wykonywaniem zabiegów endoskopowych. Wyposażenie oddziału  umożliwi profesjonalną opiekę nad chorymi i zapewni im opiekę fachowego personelu medycznego. Profil hospitalizacji leczonych przypadków obejmować będzie wszystkie jednostki chorób w zakresie gastroenterologii. Oddział specjalizować będzie się głównie w procedurach diagnostycznych przewodu pokarmowego (większość badań będzie wykonywanych w krótkim znieczuleniu dożylnym, w asyście anestezjologa), leczeniu chorób jelit, trzustki, wątroby,  leczeniu zaburzeń czynnościowych przewodu pokarmowego oraz w leczeniu żywieniowym.  W nowym oddziale pacjenci uzyskają diagnozę i terapię wszystkich nieprawidłowości występujących w obrębie układu pokarmowego: stanów zapalnych i infekcji, zmian nowotworowych oraz chorób autoimmunologicznych i czynnościowych.

W ramach Oddziału Gastroenterologicznego prowadzona będzie kompleksowa diagnostyka i leczenie:

  • nieswoistych zapaleń jelit
  • zespołów zaburzonego wchłaniania – celiakia
  • alergii pokarmowej
  • przewlekłych schorzeń wątroby
  • ostrych i przewlekłych zapaleń trzustki
  • refluksu żołądkowo-przełykowego
  • krwawień z przewodu pokarmowego
  • chorób zapalnych jelit

Dodatkową korzyścią dla naszych pacjentów będzie fakt, iż będą mogli kontynuować proces dalszej diagnostyki i leczenia, ponieważ praca oddziału skorelowana będzie z Pracownią Endoskopii oraz z Poradnią Gastroenterologiczną.