Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

95-200 Pabianice, ul. Jana Pawła II 68

Tel. 42 22 53 500, e-mail:pcmnzoz@pcmnzoz.pl

Aktualny informator prasowy PCM - informacje, wiadomości, ważne wydarzenia - zapraszamy do lektury.

PULS SZPITALA

e-Rejestracja - system zdalnego dostępu do danych pacjenta i umawiania wizyt w poradniach specjalistycznych. W celu skorzystania z systemu prosimy w następnym kroku zaakceptować połączenie jako zaufane.

Umów wizytę on-line.

e-Laboratorium - system zdalnego dostępu do wyników badań laboratoryjnych.

Sprawdź wyniki on-line.

  • Pakiet onkologiczny

mlekoteka pcm

Po raz pierwszy w Pabianickim Centrum Medycznym odbędzie się Akcja MLEKOTEKA, która ma na celu promocję i zwiększenie świadomości na temat karmienia naturalnego i wartości mleka kobiecego. Organizatorami i twórcami idei projektu Mlekoteka są: Fundacja Rodzić po Ludzku, Maminiec, Doula dla Ciebie, Fundacja Promocji Karmienia Piersią.

 Tydzień Promocji Karmienia Piersią łączy dwa piękne dni – Dzień Matki 26-go maja i Dzień Dziecka 1-go czerwca. W tym okresie w wielu miastach w Polsce i na świecie odbędą się akcje promujące karmienie mlekiem kobiecym. Zorganizowane zostaną różnorodne wydarzenia i warsztaty mające za zadanie promocję naturalnego karmienia oraz integrację środowiska wspierającego karmienie piersią. W tym roku takie wydarzenie będzie miało miejsce również u nas w Pabianicach.
Zainteresowanych zapraszamy serdecznie 25 maja 2017 roku, godzina 11.00. Chętnie spotkamy się z przyszłymi, jak i obecnymi mamami maluszków, również zapraszamy ojców, ciocie, babcie, oraz tych, którym ten temat jest bliski bądź chcą go bliżej poznać. Maluchy również będą mile widziane. Nasze spotkanie ma charakter otwarty i bezpłatny, skierowane jest do wszystkich, bez względu na osobiste doświadczenia i wybory.
Karmienie piersią to najzdrowszy sposób żywienia, który umożliwia dzieciom osiągnięcie optymalnego stanu zdrowia i rozwoju. Efekt jest tym lepszy, im więcej pokarmu dziecko dostaje, czyli najlepiej, gdy jest karmione tylko mlekiem mamy. Korzyści zdrowotne odnosi przy tym również karmiąca mama. Wiemy, iż kwestia karmienia noworodków, niemowląt i dzieci budzi wiele emocji. Niezależnie od przekonań wiadomym jest, że mleko mamy jest najlepszym pokarmem, jaki może dostać dziecko. Jednak nie zawsze kobiety mają wystarczającą wiedzę i odpowiednie wsparcie, by mogło się to udać.
Karmienie mlekiem mamy nie zawsze jest proste, nie każdej mamie przychodzi z łatwością - nasze spotkanie będzie mieć na celu przekazanie wiedzy dotyczącej karmienia naturalnego, jak również pomoże znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania oraz rozwiać mity, które wokół tego zagadnienia się pojawiają.
W programie naszych warsztatów edukacyjnych znajdą się:

  • wykład „Zalety karmienia piersią” - położna mgr Iwona Jach
  • wykład „Żółtaczki okresu noworodkowego” lek. med. specjalista neonatolog Bożena Ciszewska – Ratajczyk
  • pokaz wiązania chust do noszenia noworodków i niemowląt, ćwiczenia praktyczne - „Warto nosić, czyli o zaletach kangurowania” – doradca chustowy Katarzyna Kuligowska
  • prezentacja zdjęć „Karmienie piersią – to najlepsze, co może dać mi mama”

Pabianicką akcję, przy wsparciu oddziałów Ginekologiczno – Położniczego oraz Neonatologicznego z Patologią Noworodków organizuje położna Barbara Kulczyńska – koordynator Szkoły Rodzenia PCM.
Serdecznie zapraszamy!
25 maja 2017 roku, godz. 11.00, Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o., 95-200 Pabianice, ul. Jana Pawła II 68, niski parter, budynek 1D, duża sala konferencyjna.

Więcej szczegółów i informacji znajdziecie Państwo TUTAJ

2017 MLEKOTEKA PCM

 

Media o wydarzeniu: