Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

95-200 Pabianice, ul. Jana Pawła II 68

Tel. 42 22 53 500, e-mail:pcmnzoz@pcmnzoz.pl

Aktualny informator prasowy PCM - informacje, wiadomości, ważne wydarzenia - zapraszamy do lektury.

PULS SZPITALA

e-Rejestracja - system zdalnego dostępu do danych pacjenta i umawiania wizyt w poradniach specjalistycznych. W celu skorzystania z systemu prosimy w następnym kroku zaakceptować połączenie jako zaufane.

Umów wizytę on-line.

e-Laboratorium - system zdalnego dostępu do wyników badań laboratoryjnych.

Sprawdź wyniki on-line.

  • Pakiet onkologiczny

„Zdumienie nad tym, czego dokonuje Bóg: «Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny» (Łk 1, 49)” – to przesłanie tegorocznych obchodów XXV Światowego Dnia Chorego.

Z tej okazji Pabianickie Centrum Medyczne organizuje 10 lutego (piątek) dla wszystkich mieszkańców Pabianic Dzień Otwarty. Czekamy na Państwa w holu głównym szpitala, w godzinach 9.00 – 14.00.

pcm dzie otwarty plakat

Tradycyjnie przy naszych stoiskach powita Państwa personel medyczny. Będziecie Państwo mogli zbadać poziom glukozy we krwi (wskazane jest oczywiście by być na czczo), zmierzyć ciśnienie, dokonać analizy składu swojego ciała (do badania trzeba być na boso) oraz omówić wynik badania z dietetykiem. Wraz z nami do obchodów włącza się również Urząd Miejski w Pabianicach – przy stoisku UM otrzymać będzie można Kopertę Życia oraz pobrać wniosek na Kartę Seniora. Przy stoisku naszego kolejnego partnera – firmy „Tromed – zaopatrzenie medyczne” uzyskacie Państwo informacje o możliwości doboru sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego lub innych urządzeń służących leczeniu i rehabilitacji w dalszym procesie terapeutycznym, jednocześnie będzie można wykonać bezpłatne badanie stóp.  Swoje stanowisko promocyjne udostępni także Państwu firma Amplifon Poland Sp. z o.o, która zaprosi Państwa na bezpłatne badanie słuchu. Na stoisku „HerbaBest – świat herbat” zaopatrzycie się Państwo w doskonałej jakości zielone herbaty oraz kosmetyki naturalne. Odwiedzający nasze stoiska będą mogli poczęstować się pysznymi jabłkami z Gospodarstwa Rolno – Sadowniczego – Sławomir Miłek z Zadzimia.

Ponadto o każdej równej godzinie akcji (począwszy od godziny 9.00 ostatni raz o 13.00) przy stoliku promocji PCM pierwsze trzy osoby otrzymają vouchery na badania: pierwsza na badanie USG jamy brzusznej (prezent od Zakładu Diagnostyki Obrazowej i Elektrodiagnostyki - kierownik dr Janusz Ścibór), dwie kolejne na badanie EKG. (prezent od Przychodni Specjalistycznej - kierownik dr Jacek Marynowski) 

AKTUALIZACJA (9 lutego 2017r.)

Vouchery przyznawane będą pierwszym pięciu osobom, które odwiedzą nasze stoisko o równych godzinach. Kierownik Specjalistycznej Pracowni Endoskopii dr Dariusz Fisiak ofiarował dodatkowo 10 badań gastroskopii. Co godzinę rozdawać będziemy po dwa zaproszenia na to to badanie. 

Również w tym dniu w Oddziale Dziecięcym zorganizowane zostaną zabawy i animacje, które poprowadzi Grupa Wolontarystyczna Agrafka. Ponadto na naszych małych pacjentów czeka niespodzianka – na zakończenie odbywającego się w Pabianicach Tygodnia Uśmiechu mali pacjenci wezmą udział w Warsztatach z Uśmiechem, które poprowadzą autor Światowego Archiwum Uśmiechu Pan Marek Wysoczyński wraz z Panią Wiceprezydent Miasta Pabianic Aleksandrą Jarmakowską – Jasiczek. Mamy nadzieję, ze dołączą do nich także zaproszeni do Pabianic na ten dzień sportowcy. Dzieci będą mogły nauczyć się, jak rysując Uśmiech pomagać sobie, leczyć uśmiechem, a najważniejsze, jak będąc samemu w potrzebie wspierać uśmiechem innych pacjentów na świecie.

W dniu 11 lutego o godzinie 16.30 w Kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia odprawiona zostanie uroczysta Msza Św. dla pacjentów, ich rodzin oraz dla pracowników Pabianickiego Centrum Medycznego.

Zapraszamy serdecznie.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez Papieża Jana Pawła II 13 maja 1992 roku w dniu 75. rocznicy objawień fatimskich i 11. rocznicy zamachu na życie papieża.

Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na specyficzną sytuację osób chorych i wyczulenie społeczeństwa na potrzebę pomocy chorym w szpitalach i domach. Ustanawiając Światowy Dzień Chorego, Jan Paweł II podkreślił, iż ma on na celu między innymi uwrażliwienie społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym, pomaganiu chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej.

W orędziu ogłoszonym 8 grudnia 2016r. papież Franciszek uświadamia, że każdy chory jest i zawsze pozostaje istotą ludzką i jako taką należy go traktować. Podkreśla niezbywalną godność chorych i niepełnosprawnych, ich życiową misję. Chorzy nigdy nie stają się zwykłymi przedmiotami, choćby zdawali się być tylko bierni. W orędziu na Światowy Dzień Chorego Ojciec Święty zachęca do szerzenia kultury szacunku dla życia, zdrowia i środowiska naturalnego.