Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

95-200 Pabianice, ul. Jana Pawła II 68

Tel. 42 22 53 500, e-mail:pcmnzoz@pcmnzoz.pl

Aktualny informator prasowy PCM - informacje, wiadomości, ważne wydarzenia - zapraszamy do lektury.

PULS SZPITALA

e-Rejestracja - system zdalnego dostępu do danych pacjenta i umawiania wizyt w poradniach specjalistycznych. W celu skorzystania z systemu prosimy w następnym kroku zaakceptować połączenie jako zaufane.

Umów wizytę on-line.

e-Laboratorium - system zdalnego dostępu do wyników badań laboratoryjnych.

Sprawdź wyniki on-line.

  • Pakiet onkologiczny

"Mowa jest istotną cechą człowieka. Dzięki temu, że mówimy, czytamy i piszemy, potrafimy zachować łączność z ludźmi i z kulturą, nawet w sytuacji izolacji fizycznej. Wszystko to możemy nagle stracić wskutek uszkodzenia mózgu spowodowanego udarem mózgu, urazami czaszki i mózgu, czy przebiegiem guza mózgu o różnym charakterze. Takie zaburzenia mowy i innych funkcji językowych nazywane są afazją. Ciało po pewnym czasie wraca do zdrowia, ale nie zawsze łatwo wraca się do dawnego życia. Nie potrafimy nawiązać kontaktu z naszymi bliskimi, którzy zostali odizolowani od świata ludzi na poziomie komunikowania słownego."

Wrócoć do świata słów.

"Jak możemy im pomóc? Jak przywrócić ich z powrotem do świata słów, który dobrze znali, a w którym czują się teraz obco? Na pytania odpowiada mgr Małgorzata Czaplińska - neurologopeda, pedagog:
 
 Kiedy należy zgłosić się do specjalisty?
- Jak najszybciej. Gdy pacjent z afazją opuszcza szpital, wtedy bardzo często wskazana jest dalsza rehabilitacja neurologopedyczna. Wczesna diagnoza i rehabilitacja zaburzeń komunikacji o typie afazji czy dyzartrii gwarantuje poprawę jakości życia chorego. Bardzo ważna jest również edukacja bliskich pacjenta, która ma pomóc w zrozumieniu czym jest afazja i w jaki sposób mogą mu pomóc..."

Więcej informacji znajdziecie Państwo tutaj.