Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

95-200 Pabianice, ul. Jana Pawła II 68

Tel. 42 22 53 500, e-mail:pcmnzoz@pcmnzoz.pl

Aktualny informator prasowy PCM - informacje, wiadomości, ważne wydarzenia - zapraszamy do lektury.

PULS SZPITALA

e-Rejestracja - system zdalnego dostępu do danych pacjenta i umawiania wizyt w poradniach specjalistycznych. W celu skorzystania z systemu prosimy w następnym kroku zaakceptować połączenie jako zaufane.

Umów wizytę on-line.

e-Laboratorium - system zdalnego dostępu do wyników badań laboratoryjnych.

Sprawdź wyniki on-line.

  • Pakiet onkologiczny

Wątroba to jeden z najbardziej pracowitych organów w organizmie. Waży nawet 1, 5 kilograma i dziennie filtruje ok. dwóch tysięcy litrów krwi, dzięki czemu oczyszcza ją z toksyn. Wątroba wytwarza białka, które pełnią różne funkcje w organizmie, ponadto wspomaga funkcjonowanie szpiku i wpływa na krzepliwość krwi. Wątroba zazwyczaj nie boli, stąd też późno orientujemy się, że coś jest z nią nie tak.


plakatwzw

WZW to skrót od słów: „wirusowe zapalenie wątroby”. Obecnie wyróżnia się aż pięć jego rodzajów: wirusowe zapalenie wątroby typu A, B, C, D i E. Żółtaczka to główny objaw uszkodzenia lub zapalenia wątroby. Zapalenie wątroby, w zależności od wirusa wywołującego chorobę, ma różne nasilenie, przebieg i możliwe powikłania. W każdym przypadku może być jednak konieczne leczenie szpitalne.
Szacuje się, że w Polsce wirusem HCV zakażonych jest około dwustu trzydziestu tysięcy osób. Wie o tym tylko 15 procent z nich. W ponad połowie przypadków HCV prowadzi do nowotworu wątroby.
Przez działanie wirusów HBV i HCV na świecie umiera półtora miliona osób rocznie. Światowa Organizacja Zdrowia uznała wirusowe zapalenie wątroby typu B i C za jedno z największych zagrożeń epidemiologicznych dwudziestego pierwszego wieku. Żeby się zarazić wystarczy drobiazg – np. wybór nieodpowiedniego tatuażysty lub dentysty, kosmetyczki czy też fryzjera. Choroba może nie dawać żadnych charakterystycznych objawów, a w ponad połowie przypadków HCV jest odpowiedzialny za powstanie nowotworu wątroby. Szybkie wykrycie wirusa zwiększa szansę na jego wyleczenie.

Tak, jak kilka sekund wystarczy, by się zarazić - tak trwające kilka sekund badanie wystarczy, by sprawdzić obecność wirusa we krwi.

Dlatego dziś, w Światowym Dniu Wirusowego Zapalenia Wątroby,
zbadaj się i bądź świadomy.

Z okazji Światowego Dnia Wirusowego Zapalenia Wątroby Pabianickie Centrum Medyczne przygotowało dla Państwa specjalną ofertę.

Przez 1 miesiąc od dnia 18 lipca do 12 sierpnia 2016 będzie można skorzystać, w promocyjnych cenach z badań laboratoryjnych w kierunku diagnostyki infekcji wirusowej wątroby.

Badania wątroby są wykonywane zarówno w przypadku profilaktyki, jak i diagnostyki chorób wątroby. Badania profilaktyczne wątroby powinno się wykonywać regularnie, najlepiej razem z innymi badaniami profilaktycznymi. Z kolei badania diagnostyczne wynikają z aktualnych potrzeb postawienia diagnozy przez lekarza i przeprowadza się je przy podejrzeniu choroby.

Polecamy badania laboratoryjne w kierunku diagnostyki infekcji wirusowej wątroby.

• HBs antygen - pozwala zdiagnozować WZW typu B
• Anty - HCV - pozwala stwierdzić kontakt z wirusem żółtaczki typu C.

• Próby wątrobowe, czyli badanie monitorujące pracę wątroby (białko całkowite, bilirubina całkowita, ASPAT, ALAT)

Szczegółowe informacje znajdzie Państwo w naszej ulotce.

Serdecznie zapraszamy.