Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o.

95-200 Pabianice, ul. Jana Pawła II 68

Tel. 42 22 53 500, e-mail:pcmnzoz@pcmnzoz.pl

Aktualny informator prasowy PCM - informacje, wiadomości, ważne wydarzenia - zapraszamy do lektury.

PULS SZPITALA

e-Rejestracja - system zdalnego dostępu do danych pacjenta i umawiania wizyt w poradniach specjalistycznych. W celu skorzystania z systemu prosimy w następnym kroku zaakceptować połączenie jako zaufane.

Umów wizytę on-line.

e-Laboratorium - system zdalnego dostępu do wyników badań laboratoryjnych.

Sprawdź wyniki on-line.

  • Pakiet onkologiczny

W dniu 20 maja 2016r. Pabianickie Centrum Medyczne wzbogaciło się o nowe narzędzie szkoleniowe do nauki masażu serca i sztucznego oddychania: to lekki i wiernie odtworzony manekin do treningu resuscytacji krążeniowo - oddechowej osoby dorosłej.

 fantom

 W manekinie, który otrzymał imię swojego darczyńcy „Pawełek” uwzględniono wszystkie niezbędne elementy, aby zapewnić odpowiednią jakość szkolenia. Stanowi on odzwierciedlenie fizjologii i anatomii przeciętnej osoby i został tak zaprojektowany, aby umożliwić realistyczny trening podstawowych umiejętności z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Fantom posiada naturalną blokadę dróg oddechowych, realistyczne rysy twarzy, ruchomą żuchwę, klatka piersiowa unosi się w trakcie sztucznego oddychania oraz realistyczne elementy umożliwiające zlokalizowanie miejsca ucisku, które umożliwiają rzeczywistą symulację reanimowanego pacjenta. Charakterystyczny dźwięk „klik-klak" potwierdza prawidłowość wykonywania ucisku klatki piersiowej. Idealnie nadaje się do zajęć w grupach.
Fantom stanowi darowiznę od pabianickiego przedsiębiorcy. Będzie wykorzystywany przez naszych pracowników do obowiązkowych, corocznych szkoleń z zakresu resuscytacji oraz do akcji promocyjnych organizowanych w trakcie festynów przeznaczonych dla mieszkańców naszego miasta, np. w trakcie Dni Pabianic, Dni Zdrowia itp.
Rocznie około 2000 osób będzie miało możliwość doskonalenia swoich umiejętności w zakresie ratowania ludzkiego życia.